114.502 kişiyiz

Doğum günü hediyesini birlikte seçelim.
Boyut Çocuk Kulübü hediye paketi doğum günü tarihinden önce adresinize gelsin…
Temmuz ayında doğan tüm üyelerimizin doğum gününü kutluyoruz…
MUTLU YILLAR SEVGİLİ ÇOCUKLAR
 
Boyut Çocuk Kulübü Danışma Hattı: 0212 440 1 440
ANASAYFA AVANTAJLAR ÜYELİK ÇOCUK YAYINLARI KONUK YAZARLARIMIZ İLETİŞİM

ÇOCUĞUNUZUN YETENEĞİNİ KEŞFEDİNProf. Dr. Sabiha Paktuna Keskin

Zaman çabuk geçiyor. Sokak arkadaşlarıma şimdi bakıyorum da kimisi annem kimisi babam gibiler.
Annem ve babam ise artık yoklar. Kolsuz koltukta gibi hissediyorum kendimi, yeni gelenlere yer açıyor,
kendin koltuktan düşüyorsun. Yer açışında ‘kendin koltuktan hiç düşmeyecekmişsin’ algısını koruyarak. 

Çocuğun gelecek olduğu işte bu algıda yatıyor.

Hamile geyiği kovalayan çitanın görüntülerini hatırlıyorum. Çitanın pençe darbesi ile hayvanın ölümü ile sonlanan gebeliği ve doğan yavruya çitanın bakışını. Üç gün boyunca yavruyu beslemeye çalışışını.

Doğa geleceği koruyor; yavruya özel bir anlam yükleyerek, beynin kıvrımlarına.

İyi ki çocuğu çalışıyorum. Yani geleceği!  İşimde duygusallık had safha, öyle ki yorgunluğa dahi baskın.

2-5 Yaş Çocuğunuzun yeteneklerini Keşfedin, bu bakış açısı ile doğdu. Esasında 2005’te oturduk tüm ekip masa başına. Özellikle akademik fonksiyonlara yönelik çalışmalara yoğunlaştık. Okumadık çalışma bırakmadık bu konuda yapılmış. Bu çalışmalardan alıştırmalar ürettik. Çocuğun yeteneksiz alanları kadar yetenek alanlarını da keşfetmeyi amaçladık. İşte bu çalışma sonuçlarından çıkan bulgular ile 2-5 yaş çocuklarının okul öncesi dönemde yetenek alanlarını keşfedebilmelerini amaçlayarak gerek profesyonellerin gerekse de ailelerin, 2-5 Yaş Çocuğunuzun yeteneklerini Keşfedin kitabını oluşturduk.

Şüphesiz ki amacımız bununla sınırlı değil! Yeteneklerini geliştirebilmeleri, yeteneksiz alanlarını geliştirebilmeleri için ailelere ve profesyonellere sunacağımız alıştırma kitaplarımız yayıma hazırlanıyor.

Esas hedefimiz ise, kişiye özgü bir eğitim programının temellerini atabilmek. Ülkemizin geleceğinin gelecek beyinlerde olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerinin en üst seviyesine ulaşabilmelerine katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin
Levent, Mart 2010

Etiket: Çocuk Kulübü Art Crazy Anaokulu dergisi Masal Britannica 3-6 Yaş Hamilelik Bebek İsimleri Çocuk Oyun Çocuk Kitapları Çocuk Eğitimi Çocuk Gelişimi Aile Eğitim Anaokulu Kreş Çocuk Yuvası Çocuk Kitapları Hamilelik Kitapları Eğitim Seti Bebek Bakımı Doğum Hamilelik Kitapları Bebek Gelişimi Sabiha Paktuna Keskin